Ogłoszenia parafialne 17 X 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    XXIX  NIEDZIELA ZWYKŁA  17. 10.   2021r.

 

  1. W przyszłą niedziele 24 października w  Kościele Powszechnym będziemy  przeżywać  Niedzielę Misyjną. Aktualne są słowa Pana Jezusa „ idźcie na cały świat i głoście Ewangelię…” Zadaniem każdego ochrzczonego jest głoszenie Ewangelii.

  2. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. z konferencją dla dzieci z kl. III i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

  3. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele. 

 

  1. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych -   1  listopada-  uroczystość Wszystkich Świętych, w tym roku przypada w poniedziałek. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według stałego porządku: o godz. 7.30; 9.00; 10.15; 11.30; o 13.00 na cmentarzu i o godz. 17.00... Są już rozłożone kartki wypominkowe na stoliku przy głównym wejściu i przy bocznym ołtarzu.. Prosimy je wypełniać zgodnie z podanymi zaleceniami. Koniecznie podać ulicę, bowiem wyczytywanie odbywa się w czasie nabożeństw wspominkowych wg ulic. Wypominki proszę wrzucać do skrzynek z napisem „Wypominki” Przyjmujemy także na Mszę św. zbiorową, która zostanie odprawiona o godz. 13.00 na cmentarzu .  Na początku Mszy św. zostaną wyczytane wszystkie intencje. Pamiętajmy o naszych zmarłych w wypominkach i uczmy tej pamięci młode pokolenie aby i za nas miał kto zanieść modlitwy do Boga. Okazja do spowiedzi codziennie przed wieczorną mszą św.

 

  1. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci, i dorosłych  z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15 Bardzo zapraszamy do udziału w tej pięknej i prostej modlitwie.

  2. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30. do 17.15

  3. Wspomnienia liturgiczne:  18. X święto św. Łukasza Ewangelisty ,19.X bł. ks. Jerzego Popiełuszki m,  20. X św. Jana Kantego k;  22.X św. Jana Pawła II

  4. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych potrzebach. Można zamawiać mszę św. na listopad,  grudzień, styczeń i luty.

  5. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników  katolickich. Jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny. Dla młodzieży „Miłujcie się”

  6. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom,  życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia  przez wstawiennictwo MBNP i Świętych Patronów. 

Hotel - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.